فروشگاه لوازم یدکی

راهنمای راه اندازی شغل لوازم یدکی خودرو: مزایا و معایب آن صفر تا صد

در این مقاله میخواهیم در مورد شغل لوازم یدکی خودرو و مزایا و معایب آن اطلاعاتی را به شما گزارش دهیم پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

سرفصل های این بخش:

 • مهم ترین مزایای راه اندازی این شغل
 • ضعف ها و معایب این حرفه
 • ویژگی افراد موفق در این زمینه شغلی
 • میانگین درآمد حاصل از این حرفه
 • راهکارهای افزایش فروش و سودآوری در شغل لوازم یدکی خودرو
 • معرفی بهترین فروشگاه ها برای خرید عمده در این زمینه
 • نتیجه گیری

شغل لوازم یدکی خودرو

مغازه لوازم یدکی به فروشگاهی که در آن انواع لوازم یدکی خودروهای سبک، سنگین و موتور سیکلت به فروش می رسد گفته می شود.
تهیه و فروش قطعات و لوازم یدکی این خودروها توسط مغازه لوازم یدکی انجام می شود که با توجه به حجم بزرگی که دارند و با توجه به تقاضای زیاد افراد، سود خوبی نصیب افرادی که در این مشاغل مشغول به کار هستند می شود.

امروزه راه اندازی مغازه لوازم یدکی خودرو، ایده ای است که به علت سود آور بودن صعنت قطعات یدکی خودرو رو به افزایش است.
یکی از دلایل مهم سودآور بودن این حرفه، افزایش تردد زیاد خودروهای قدیمی و چندین سال کار کرده است که قطعات آنها طول عمر مشخصی دارند. امروزه در کنار فروش‌های اینترنتی قطعات یدکی خودرو در پلتفرم‌های مختلف، تمایل به خرید حضوری ازبین نرفته است  و روزانه افرادی که خودروهایشان دچار نقص فنی شده راهی مغازه لوازم یدکی خودرو می شوند.

4 مورد از مهم ترین مزایای شغل فروش لوازم یدکی:

 

زمانی که شما شغل لوازم یدکی خودرو را انتخاب می‌کنید مزایای بسیاری را هم برای خود به ارمغان می‌آورید. از جمله مهمترین آن ها عبارتند از:

 • استقلال فردی:

زمانی که شما یک فروشگاه یا مغازه کوچک در زمینه قطعات جانبی خودرو برای خود راه اندازی می کنید، از همان ابتدای تصمیم گیری برای حرکت در این حرفه شما خود مسئول هستید و در واقع شما رئیس خودتان هستید در نتیجه به همان اندازه که دیگران حق تصمیم گیری برای اجرای فرایندهای کاری شما را ندارند  ومسئولیت کار از ابتدا تا انتها به عهده شماست، هیچ کس هم حق اخراج کردن شما را ندارد. انعطاف پذیری بالا، آزادی و استقلال فردی که در این زمینه وجود دارد بسیارارزشمند است.

 • زمان کاری منعطف:

همانطور که در خط اخر متن فوق اشاره شد یکی دیگر از مزایای بسیار با ارزش و حائز اهمیت این رشته شغلی یعنی راه اندازی یک فروشگاه در زمینه خرید و فروش انواع لوازم یدکی خودروها  وجود دارد این است که ساعت کاری شما به انتخاب خودتان است؛ اینکه شما چه زمانی کار خود را در روز شروع می کنید و یا چه زمانی آن را به اتمام می رسانید کاملا به خودتان و شرایط شما بستگی دارد.

 • رسیدن به درآمد بالا:

بنا به تحقیقات گسترده در زمینه لوازم یدکی خودرو به خصوص خودروهای چینی در بازار ایران سود این کسب و کار به نسبت تلاش و کوششی که می کنید، بسیار بالا است. هر چقدر که شما سخت تر و با انگیزه بیشتر کار کنید، به طبع آن سود و درآمد بیشتری هم نصیب شما خواهد شد. پس رشد و پیشرفت در این زمینه تا حدود زیادی به تلاش شما بستگی دارد.

 • آینده شغلی خوب:

با توجه به تقاضای روز افزونی که از سوی خریداران این صنف دیده می شود، بیشتر افرادی که در زمینه فروش انواع قطعات و لوازم جانبی خودرو فعالیت دارند از آینده شغلی خود اطمینان زیادی دارند و تا زمانی که انواع ماشین ها در خیابان در حال تردد هستند، نیاز به تعویض و یا خرید لوازم یدکی خودرو حس می شود.

فروشگاه لوازم یدکی خودرو

چند مورد از مشکلات عمده شغل لوازم یدکی خودرو چیست؟

 

 • کسب دانش و مهارت کافی قبل از شروع به کار

دانش ناکافی و تجربه کم، بزرگ ترین مشکل در هر زمینه ی کاری محسوب می شود که مشاغلی چون خرید و فروش به خصوص در زمینه لوازم جانبی خودروها نیز از این قاعده مستثنی نیست.  متاسفانه در بازار الان، لوازم یدکی بی کیفیت و تقلبی بسیار رواج پیدا کرده و یکی از وظایفی که فروشندگان لوازم یدکی خودرو های سبک و سنگین دارند، تشخیص جنس خوب و با کیفیت از محصولات بی کیفیت و تقلبی است.
از آنجا که این حرفه سود نسبتا خوبی را به همراه دارد، افراد زیادی هستند که با راه اندازی یک مغازه لوازم یدکی کوچک بدون هیچ تجربه و دانشی از قبل شروع به فعالیت در این زمینه می کنند. نتیجه کار و زحمات ایشان بعد از چند ماه به راحتی قابل پیش بینی است.

 

 • مدارک مورد نیاز برای راه اندازی فروشگاه لوازم یدکی خودرو

در سنوات قبل طبق قانون به افرادی که چند سال سابقه کار عملی در این حوزه را داشتند اجازه فعالیت به عنوان فروشنده در این زمینه داده می شد. این قانون در چند سال اخیر برداشته شد ولی با درخواست های مکرر از سوی افراد مختلف به دلایل متعدد، اجرای این قانون دوباره از سوی اتحادیه اصناف لوازم یدکی الزامی شده است.

ضمن اینکه افراد متقاضی باید در دوره های آموزشی مربوطه شرکت کنند و در صورتی که بتوانند آزمون ها را موفقیت پشت سر بگذارند، میتوانند مجوز راه اندازی مغازه لوازم یدکی خودرو را از اتحادیه بگیرند.
با اینکه نظارت کردن بر تولید جنس هایی که با کیفیت هستند وظیفه فروشندگان نیست، اما فروختن جنس های تقلبی به جای جنس اصل و با کیفیت از نظر قانونی و همچنین اخلاقی صحیح نمی باشد.

 

فعالیت در زمینه فروش لوازم یدکی خودرو مناسب چه افرادی است:

 

برای اینکه بتوانید به عنوان یک فروشنده موفق در مغازه لوازم یدکی کار کنید، باید به آشنایی و کار کردن با تجهیزات خودرو در یک زمینه خاص ( برای مثال لوازم یدکی خودرو های سواری، لوازم یدکی خودروهای چینی، قطعات یدکی خودروهای سنگین و …) علاقه داشته باشید. همچنین به کار گیری اصول بازاریابی و فروش و جمع آوری اطلاعات درباره انواع لوازم یدکی خودروهای مختلف نیز به شما کمک خواهد کرد.

 

 • میانگین درآمد فروش لوازم یدکی چقدر است؟

اولین سوال پرتکرار در ابتدای شروع هرکاری، میزان درآمد ماهیانه یا سالیانه آن است که در ادامه میخواهیم به بررسی این سوال در زمینه فروش عمده و خرده قطعات و لوازم یدکی خودرو های سواری چینی پاسخ دهیم.

برسی میانگین درآمد شغلی لوازم یدکی: شیوه درآمد زایی این شغل بر پایه فروش کالا است و درآمد مستقیم این حرفه از سود حاصل از فروش قطعات بدست می آید؛ که در این حوزه موضوعی ضریب 7 از 10 را به خودش اختصاص میدهد. این یعنی میزان سود بالا نسبت به سایر اجناس، در نتیجه این کسب و کار را جزو مشاغل درآمد بالا قرار می دهند.

درآمد آنلاین و غیر مستقیماز طریق فعالیت در زمینه فروش قطعات یدکی خودروهای چینی: درآمد برخی از کسب و کارها مثل فروشگاه لوازم یدکی خودرو از طریق فعالیت عملی و فیزیکی خود فرشنده یعنی فروش قطعات به صورت مستقیم و حضوری به مشتری به دست می آید و وعلاوه برآن همچنین از طریق فعالیت های جانبی مثل راه اندازی فروش آنلاین و وب سایت در زمینه خرید لوازم یدکی خودرو نیز به دست می آید.

 

 • چند راه کار جهشی برای توسعه و فروش بیشتر لوازم یدکی عبارتند از:

برای اینکه به کسب و کار خود در هر زمینه ای رونق دهید، باید اصول بازاریابی و جذب مشتری را در کسب و کار خود به صورت فعالانه نگه دارید. ما در اینجا برخی از روش هایی که به فروش بیشتر شما کمک میکنند را ذکر میکنیم:

– سعی کنید اجناس را همیشه در انبار آماده داشته باشید و به محض درخواست از سمت مشتری برای او ارسال کنید.

– تحت هر شرایطی از فروش قطعات تقلبی ممانعت کنید حتی اگر سود خوبی را برای شما به همراه داشته باشند و تمام تلاش خود را برای تهیه قطعات اورجینال و توزیع آنها به کار گیرید تا مشتریان شما دائمی شوند.

– مناسب با کسب و کار خود، کانال های اجتماعی مختلف را راه اندازی کنید و به مخاطبان خود اطلاعات خوب و موثری انتقال دهید. یکی از بهترین راه کارها در این زمینه راه اندازی وب سایت و فروش آنلاین و یا خرید از فروشگاه های بزرگ و معتبر به صورت عمده مثل فروشگاه چین یدک توس می باشد. این امر برای هم برای تجربه فروش های فرا منطقه ای و هم برای خرید از مناطق دور دست اما با قیمت به صرفه تر نیز میتواند راهکار مناسبی باشد. در رابطه با راه اندازی کسب و کار اینترنتی و خرید و فروش آنلاین لوازم یدکی خودرو میتوانید اطلاعات لازم را در این صفحه بدست آورید.

– به سراغ مکانیکی ها بروید و آن ها را متقاعد کنید که لوازم یدکی خود را از شما تهیه کنند. برای این کار می توانید پورسانت در نظر بگیرید و با آن ها یک همکاری دو سر سود را ه اندازی کنید.  همچنین سیاست کسب سود از دو قطعه به جای یک قطعه میتواند در دراز مدت فروش شما را چند برابر کند.

 

معرفی یکی از بهترین فروشگاه های لوازم یدکی خودرو های چینی در تهران

 

امروزه فروشگاه های مختلفی در این عرصه در حال فعالیت هستند، یکی از معتبرترین و بزرگ ترین این فروشگاه ها، مجموعه چین یدک توس می باشد. این فروشگاه در زمینه تامین  و توزیع انواع قطعات و لوازم یدکی خودروهای چینی فعالیت دارد و موفق شده است که در طول سالیان مدید رضایت مشتریان زیادی را جلب کند.

 

چین یدک توس ارائه کننده انواع لوزام یدکی خودروهای چینی

 

امروز بازار خودرو های چینی مختلفی در جاده های سراسر ایران داغ شده است و با روی کار آمدن دو مدل از جدیدترین و به روز ترین این خودرو ها توسط گروه بهمن موتور با نام های فیدلیتی و دیگنیتی توجه بسیاری از علاقه مندان به این سمت خودروهای چینی کشیده شده است. این امر بدین معناست که تامین لوازم یکی این خودروها با توجه به سیل متقاضیان بسیار ضروری است. در نتیجه تامین قطعات خودروهای چینی نیازی بسیار جدی تلقی می شود. چین یدک توس علاوه بر تنوع محصولات و پوشش نیازهای مختلف در زمینه قطعات و لوازم یدکی آماده ارائه محصولات اوریجنال به تمام مشتریان از سراسر کشور می باشد.

 

هنگام خرید لوازم یدکی خودرو چینی، گارانتی و ضمانت را فراموش نکنید:

توجه به ضمانت و خدمات پس از فروش، ازجمله فاکتورهای مهم در خرید لوازم و قطعات یدکی خودرو می باشد. همچنین محصولاتی که شما خریداری می کنید باید حداقل تا 7 روز ضمانت بازگشت و یا تعویض داشته باشند. ضمانت اصل بودن کالا نیز یه معیار دیگر و بسیار مهم است که به شما این اطمینان را میدهد که یک محصول اصل را خریداری کرده اید. ما در فروشگاه چین یدک توس تمامی موارد ذکر شده را برای جلب اعتماد و اطمینان شما عزیزان فراهم کرده ایم.

 

کلام آخر

در این مقاله ما سعی کردیم در مورد شغل لوازم یدکی خودرو و مزایا و معایب آن اطلاعاتی را به طور مفصل به شما ارائه دهیم و اکنون شما به طوری کلی میدانید که این حرفه و فعالیت در آن چه مزایا و معایبی دارد، همچنین یکی از معتبرترین مراکز تهیه لوازم جانبی و قطعات مختلف خودروهای چینی را به شما معرفی کردیم تا با کسب اطلاعات بیشتر به صورت تلفنی یا حضوری بتوانید تصمیم دقیق تری بگیرید.
چین یدک توس به عنوان یکی از قدیمی ترین فروشگاه های لوازم یدکی خودروهای چینی در تهران مستقر است که شرایط خرید اینترنتی و تلفنی قطعت یدکی را برای همه در سراسر کشور فراهم کرده است.

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.